Úvod          Apartmány U Zlaté stoky (CHKO Třeboňsko - Ponědraž)          Apartmány Na Zlaté stezce (NP Šumava - České Žleby)       Apartmány U Lužnice ***

Apartmány Almberg ***
to je ubytování v nadmořské výšce 1040 m
přímo pod jednou ze sjezdovek lyžařského střediska Mitterdorf

Mitterfirmiansreut díky své unikátní poloze v Bavorském lese při hranicích s Českou republikou a vysoké nadmořské výšce (cca 1.040 m) nabízí návštěvníkům nespočet možností volnočasových aktivit v každém ročním období.

1 - Kirchenlift / obtížnost: modrá / vlek: kotva / délka: 350m / v provozu také pro večerní lyžování, severní strana hory

2 - Kleiner Almberg/ obtížnost: červená / vlek: kotva / délka: 500m / severní strana hory

3 - Almwiesenlift / obtížnost: modrá / vlek: kotva / délka: 800m / velmi široká, vhodná pro začátečníky

4 - Almberg / obtížnost: červená / vlek: dvousedačka / délka: 1 500m / rovná, přehledná, široká

5 - Kisslingerlift / obtížnost: černá / vlek: kotva / délka: 500m / v provozu také pro večerní lyžování, závodní parametry

Lyžařské středisko MITTERDORF to je pět moderních dvousedačkových vleků a jedna sedačková lanovka s celkovou přepravní kapacitou více jak 8.000 osob za hodinu a strojově upravované sjezdovky různých obtížností s umělým zasněžováním.
Cena jednodenního skipasu je 27,- Euro (pro dospělé), šestidenní skipas koupíte za 119,- Euro. Můžete využít i zvýhodněných rodinných neb skupinových skipasů.

S příchodem zimy se jindy poklidná horská vesnička Mitterfirmiansreut mění ve středisko zimních sportů a život zde nabývá na intenzitě. Lyžařská oblast okolo Almbergu (1139 m.n.m.) má zpravidla od Vánoc až do konce března souvislou sněhovou pokrývku. Pokud tomu tak přes všechna očekávání není, jsou sjezdovky uměle zasněžovány. Středisko nabízí svým návštěvníkům pět moderních dvousedačkových vleků a jednu sedačkovou lanovku s celkovou přepravní kapacitou 8.000 osob za hodinu a strojově upravované sjezdovky různých obtížností. 

Pod vrcholem Almberg je hlavní křižovatka zdejších lyžařských cest. Máte-li štěstí na počasí, těžko unikne vašemu zraku alpský masív, který lemuje velkou část jižního horizontu. Poté, co se vynadíváte, můžete volit kudy dolů. Z vrcholu Almberg lze sjíždět do tří světových stran. Na výběr je jedna modrá ranvej podobně široká jako dlouhá, dále štíhlá lesní modrá a vrchol nabídky - červená č. 4 s novou dvojsedačkou. Trať je poměrně nová, podobně jako jí provázející dvojsedačka, má pravidelný a rovnoměrný tvar, slušnou šíři. Zásoba dobře preparovaného umělého sněhu funguje jako sněhový základ a v klidu smaže handikep jižní orientace tratě. Při vhodné zalidněnosti by tato trať sedla i racecarverům. Zmiňovaná modrá ranvej je naopak postavená pro poklidné rodinné lyžování a nenáročné vykružování oblouků. Rychlejší lyžař ji však ochutná asi jenom jednou a poté se pustí do hledání něčeho „sytějšího“. Zato rodina s dětmi si na ní může užít příjemné odpoledne. Druhá modrá provede lyžaře lesem na severní část kopce, kde navazuje osvětlená loučka s vlekem. Pohledový plán ukazuje, že se do areálu řadí ještě jedna trať. Leží pod parkovištěm a sjíždí po severním svahu až k údolnímu potůčku, který tvoří hranici mezi Českou republikou a Bavorskem. Přestože trať obhospodařuje pouze méně pohodlná dvojkotva, jen těžko se s ní loučí. Široký slalomák s ostřejší prostřední pasáží poskytne dobrému lyžaři snad vše, co může v těchto podmínkách hledat. Jeho kvalitu umocňuje obvykle velmi řídké zalidnění. Pokud to pod svahem včas neubrzdíte, jste zpátky v Čechách.

                                                       

Dvě lyžařské školy nabízejí začátečníkům, znovu začínajícím nebo těm, kteří se chtějí přeškolit na carvingové lyže nebo snowboard možnost již po několika hodinách elegantně zvládnout každou sjezdovku.
Pro nejmenší lyžaře ( od 2 let ) je na Sluneční stráni "Lyžařský cirkus pro juniory",  kde získají první zkušenosti s "kouzelnými prkýnky". Součástí uzavřeného areálu jsou tři "kouzelné koberce", lanový minivlek, kolotoč, ohřívárna ( herna)  a WC.

Pro více informací klikněte na titulní stranu níže uvedeného prospektu.

  Langlaufen                          Wintererlebniskarte                          Schneesuch + Winterwandern

Dětský lyžařský cirkus  

 • 3 zastřešené přepravní koberce (15, 66, 72m)
 • lyžařský kolotoč
 • ohřívárna, herna a odpočívárna s WC - zázemí cirkusu mohou využívat všichni lyžaři s platnou jízdenkou do skiareál
 • vlastní pokladna
 • ovocný čaj zdarma                     
 • vstup zdarma - platí se pouze za využívání přepravních koberců
 • lyžařská škola s česky hovořícími instruktory
 • půjčovna lyží přímo v místě
 • celodenní hlídání dětí (od 2 let)
 • přizpůsobeno pro handicapované
 • parkoviště 20m od vstupu
 • Ohodnocení 5 hvězdiček jako "Top skigebiet - Kinderland und Erlebnispartner"v hodnocení skiareálů německého Skigebiete-Test.de!   

Celodenní vstupenka do Dětského lyžařského cirkusu

9€ dospělí
6€ děti do 15let

Platíte pouze v případě využívání posuvných koberců. Jinak vstup zdarma. Permanenktu (i do celého lyžařského areálu) můžete zakoupit přímo u "cirkusové" pokladny.
Pokud máte zakoupený standardní skipas, je platný i v Junior Ski Cirkusu.

Přátelé běžkařského sportu naleznou na trojmezí několik set kilometrů dobře protažených a udržovaných stop. Hraniční přechody pro lyžaře Vám umožní poznat tento hraniční horský masiv doslova „ze všech stran“. Napříč trojmezním regionem vede také nejvýznamnější běžkařská trasa Bavorského lesa – Bayerwaldloipe. Od Javoru přes Národní park až po Třístoličník můžete projíždět po celkem 150 km upravených stop nádhernou, nedotčenou přírodou. Tato běžkařská stezka byla vyprojektována s velkým ohledem na přírodu – očekává Vás nefalšovaný zážitek z přírody!

Pro více informací klikněte na titulní stranu níže uvedeného prospektu.

  Zima v Bavorském lese                           Běžkařské trasy                           Tipy na výlet

V okolí Almbergu je pro běžkaře upravováno více než 30 km lyžařských stop různých obtížností. Ať již si chcete vychutnat ticho fascinující zimní krajiny na udržovaných zimních stezkách pro pěší turisty nebo se projedete po upravených lyžařských stopách zasněženým lesem - nadýcháte se čistého vzduchu, který Vám nechá zapomenout na stres každodenního života.
Od začátečníků až po závodníky, pro rodiny nebo seniory ? cvičné svahy a sjezdovky jsou zde pro každého stejně tak i běžkařské trasy různých obtížností.

Poznejte i Vy Šumavu i z té „druhé“ strany, poznejte Bavorský les, přijeďte do Mitterfirmiansreutu !!

Poznejte i Vy Šumavu i z té „druhé“ strany, poznejte Bavorský les, přijeďte do Mitterfirmiansreutu !!

             Ceník             Kalendář obsazenosti             Rezervace ubytování on-line             Rezervační formulář                                             Ceník                                    Kalendář obsazenosti                       Rezervace on-line                         Rezervační formulář