Úvod          ˙Apartmány Almberg (Bavorský les - skiareál Mitterdorf)          Apartmány Na Zlaté stezce (NP Šumava - České Žleby)       Apartmány U Lužnice

Apartmány U Zlaté stoky ***
Jižní Čechy
(CHKO Třeboňsko - Ponědraž)

Třeboňsko je jednou z mála chráněných krajinných oblastí vyhlášených v rovinaté krajině po staletí kultivované člověkem. Lidé zde již od 12. století cíleně měnili původní nehostinnou močálovitou krajinu v důmyslnou síť umělých stok s množstvím rybníků. Téměř 35 procent rozlohy Třeboňska tvoří lesní porosty a 10 procent vodní plochy.
Nejvíce rybníků (a největších) je v okolí Třeboně. K velkým dílům Štěpánka Netolického patří kromě rybníků především 45 km dlouhá Zlatá stoka. Zásluhou Jakuba Krčína vznikla celá řada jihočeských rybníků od prvního Počátku přes Svět až po největší Rožmberk. Obdiv si nesporně zaslouží také 13,5 km dlouhý kanál, pojmenovaný Nová řeka. Spojuje Lužnici s Nežárkou.

Místní rybníky jsou ideálním cílem pro vyznavače vodních sportů a pro rybáře. U mnohých rybníků, zejména v blízkosti větších měst, jsou vybudována moderní koupaliště a slouží již po desetiletí rekreaci. Běžné je také umístění kempů v blízkosti rybníků a dalších vodních nádrží. Po hrázích rybníků vedou mnohé naučné stezky a značené turistické trasy pro pěší i cyklisty. Zajímavou příležitostí pro programy podzimních turistických pobytů jsou výlovy rybníků v říjnu a v listopadu. Rybníkářství v jižních Čechách je důležité i pro charakter kuchařských specialit v místních restauracích. Pokrmy připravené z masa kaprů, štik, marén a úhořů, zapíjené pivem z některého z renomovaných jihočeských pivovarů, jsou téměř kulturním zážitkem.

Na území Třeboňska se nachází velké množství různých biotopů, proto zde také potkáme rozličné druhy rostlin a živočichů. V třeboňských rašeliništích, jehličnatých a listnatých lesích a na loukách roste přes 100 druhů chráněných rostlin. Najdeme zde rovněž mnoho vzácných chráněných živočichů (různé druhy motýlů, vážek, pavouků, střevlíků, vodního ptactva a ryb). Celá oblast je proslulá výskytem ohrožené vydry říční a orla mořského.

Třeboňsko je doslova vodním rájem v Čechách. Právě tady naleznete velké množství přírodních koupališť a rybníků. Hejtman, Staňkovský, Dvořiště, Tušť, Vlkov, Velký Řečický nebo Svět, to je jen malý výčet ze zdejší nekonečné vodní říše.

Milovníci přírodního koupání, kteří dávají přednost klidu a poležení v trávě a ve stínu stromů, jistě ocení nádherné pískové pláže na obou březích řeky Lužnice (Stará řeka), stejně jako pískovny v okolí obce Vlkov. Zde se navíc můžou pokochat pohledem na jedinou písečnou dunu v ČR.

Jste-li zapřísáhlými vyznavači nudismu, i pro Vás se ve zdejším kraji najde místo, a ne jedno. Ať se již rozhodnete pro pláže bývalé pískovny Suchdol nebo pro ty na pískovnách u obce Vlkov, jistě nebudete litovat. Vyrazit můžete dokonce přímo do středu města Třeboně na rybník Svět, kde již řadu let funguje tolerovaná a hojně navštěvovaná nudipláž.

Zkrátka nepřijdou ani příznivci krytých bazénů, které jsou součástí lázeňských komplexů v Třeboni. V historickém centru Třeboně najdete Bertiny lázně, jejichž součástí je i nově vybudovaný vodoléčebný komplex s víceúčelovým rehabilitačním bazénem. Vaše tělo si stejně krásně odpočine i ve 25-ti metrovém bazénu, který pro změnu naleznete v lázeňském areálu Aurora. Ten stojí v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět.

 Lázně Aurora                                  Bertiny Lázně

Pro více informací klikněte na titulní stranu uvedeného prospektu.

 LÁZNĚ AURORA - Komfort uprostřed parku                 130 let třeboňských slatinných lázní                 LÉČEBNÉ A WELLNESS PROCEDURY

Ti z Vás, kteří upřednostňují propojení krytých plaveckých bazénů s vnějším aquaparkem s množstvím vodních atrakcí si jistě nenechají ujít návštěvu plaveckého areálu na břehu rybníku Vajgar v Jindřichově Hradci. Při návštěvě Jindřichova Hradce, kde najdete řadu historických památek a překrásný zámek si na návštěvu plaveckého areálu určitě najděte čas.

Náš výčet možností ke koupání by nebyl úplný, kdybychom alespoň nezmínili moderní letní koupaliště v Hluboké nad Vltavou neb v Soběslavi, kde naleznete tobogán a řadu vodních atrakcí. Jejich návštěvou si jistě zpříjemní prožití horkých letních dnů nejen děti, ale i dospělí. 


Nechte se zlákat a vyzkoušejte třeboňské vody na vlastní kůži. Máte jedinečnou příležitost !


Ponědraž je obklopena množstvím rybníků a zatopených pískoven, které umožňují snad všechny druhy vodních sportů a jsou rájem pro rybáře. V okolí jsou velmi dobře značené turistické a cykloturistické trasy, cílem vodácké turistiky je blízká řeka Lužnice. Dětské a sportovní hřiště je situováno 30 m od objektu, ve vzdálenosti 100 m je přírodní koupaliště. I nejnáročnější rekreanty uspokojí koupání v pískových jezerech, která jsou vzdálena 3 km od objektu. Ve vzdálenosti 200 m je obchod s potravinami a restaurace. V objektu je k dispozici stůl na stolní tenis a trampolína.

             Ceník             Kalendář obsazenosti             REZERVACE UBYTOVÁNÍ on-line             Rezervační formulář                                              Ceník                                   Kalendář obsazenosti                        Rezervace on-line                        Rezervační formulář