Úvod          Apartmány U Zlaté stoky (CHKO Třeboňsko - Ponědraž)          Apartmány Na Zlaté stezce (NP Šumava - České Žleby)       Apartmány U Lužnice ***

Apartmány Almberg ***
to je ubytování v nadmořské výšce 1040 m
přímo pod jednou ze sjezdovek lyžařského střediska Mitterdorf

Mitterfirmiansreut díky své unikátní poloze v Bavorském lese při hranicích s Českou republikou a vysoké nadmořské výšce (cca 1.040 m) nabízí návštěvníkům nespočet možností volnočasových aktivit v každém ročním období.

  Dreilandereck 02                Výhled na nekonečný les                Dreilandereck

Pro více informací klikněte na titulní stranu uvedeného prospektu.

Pro více informací klikněte na titulní stranu níže uvedeného prospektu.

  Objevujte lesní divočinu                Divoká příroda bez hranic                Objev rozmanitost

Pro více informací klikněte na titulní stranu níže uvedeného prospektu.

Erlebniskarte Bayerischer Wald                                  Radwanderweg

Bayerischer Wald

Pro více informací klikněte na titulní stranu výše uvedeného prospektu.

Strávit dovolenou v okrese Freyung-Grafenau znamená užít si život plnými doušky tam, kde je nejkrásněji – jak již jednou napsal básník Adalbert Stifter: „Neříkej nikdy, že je něco krásné, dokud jsi nespatřil Bavorský les.“ Jak pravdivá jsou tato slova si i dnes může milovník přírody ověřit na vlastní kůži přímo u nás v regionu, v nejstarším národním parku Německa, v Národním parku Bavorský les. Z filozofického „Nech přírodu konat vlastní dílo“ se mohou rozlehlé lesy, křišťálově čisté potůčky, tajemné mokřady a druhově pestrá zvířena svobodně rozvíjet bez zásahu člověka podle přírodních zákonů.

Trojmezí – Bavorský les v jádru srdce Evropy – leží v jedné z největších a nejpanenštějších lesních oblastí Evropy. Části Bavorského lesa na německé, Šumavy na české a Mühlviertlu na rakouské straně hranice sjednocuje v jeden klenot a nadchne každého milovníka přírody. Ochutnejte nefalšovanou přírodu této rozmanité rekreační oblasti a využijte nesčetných možností ke sportu a turistice.
Almberg (1.139 m) je domovskou horou zimního lyžařského střediska Mitterfirmiansreut. Heidel, vysoký 1.167 m, přes který kdysi putovali soumaři do Čech, je se svojí rozhlednou a informačními pavilony symbolem tohoto regionu. Při pohledu z jeho vrcholu na široký horizont přes bavorsko-české hraniční hvozdy až po Alpy se tají dech.

Bizardní skalní formace, které se vytvořily v průběhu staletí, napomohly trojmezní hoře Třístoličníku (1.312 m) k jeho tajuplné a pověstmi opředené slávě. Zde pod „zelenou střechou Evropy“ ještě naleznete něco z původnosti horského lesa minulých dob, uvidíte idylické lesní enklávy a mýtiny jako pozůstatky klučení lesa s typickými zdivočelými loukami a zarostlými ruinami. Až 400 let staré smrky, tajuplná horská rašeliniště, pestrobarevné horské louky se vzácnými druhy rostlin a zvířat, malebná vřesoviště, jedinečný výskyt perlorodky říční… Tradiční kulturní krajina se svými rozmanitými životními prostředími je opravdu krásná !  

Čekají na Vás nádherné pěší neb cyklistické toulky příhraničím. Idylická kopcovitá krajina, rozlehlé horské lesy, mírná údolí potoků, svůdné louky, kouzelná původní kulturní krajina. Vystupte například na Třístoličník, vychutnejte nádherný rozhled a pokračujte přes státní hranice do rakouského Mühlviertlu na Hochficht neb se vydejte do Čech k Plešnému jezeru. Ať již zvolíte kteroukoli z mnoha značených turistických neb cyklistických cest určitě nebudete litovat, neb energii z unikátní přírody zde můžete čerpat opravdu všude a vrátíte se obohaceni o nové zážitky.

Nebo jděte po stopách starých obchodních cest. „Zlatá stezka“, vějíř jednotlivých cest, které překračují Bavorský les a Šumavu, byla po staletí jedním z nejdůležitějších obchodních spojení. Z hospodářských center na Dunaji táhli soumaři po těchto trasách do Čech, do Prachatic a Vimperku. Dnes potkáte na této divoce romantické pěší stezce četné staré soumarské vesnice – informační tabule na stezce vyprávějí o historii – a každoroční Soumarské slavnosti mají již své pevné místo v kalendáři akcí na obou stranách hranice.

Objevte kapličkovou stezku, která Vás povede kopcovitou lesní a luční krajinou kolem božích muk a kapliček. Poznejte tajemství přírody na naučných stezkách. Kráčejte po stopách soumarů. Poznejte historii výroby skla na stezce lesních sklářských hutí. Nebo se jen tak nechte unášet tam, kam Vás nohy ponesou, všude naleznete krásy přírody…

Neobvyklou přírodní krajinu lze zažít na turistických túrách a cyklotúrách po idylických trasách. Aktivní návštěvníci si přijdou na své nejen při pěších a cyklistických výletech – tři golfová hřiště, dva lanové parky, nesčetné běžecké stopy a zimní turistické trasy - stejně jako několik sjezdovek nabízejí to správné zázemí pro sportovní aktivity. Také rodiny a lidé s postižením jsou zde na správné adrese! Tato pestrá nabídka je zárukou vydařené dovolené!

Cyklotrasy v Bavorském lese a na Šumavě

Pro více informací o cyklistických trasách v Bavorském lese a na Šumavě klikněte na shora uvedenou mapu.

Cyklotrasy "Trans Bayerwald"

Severní trasa                                                                                                      Jižní trasa

      Trans Bayerwald        Mountainbiken

Pro více informací klikněte na titulní stranu výše uvedeného prospektu.

Více informací o cyklotrasách v Bavorském lese a na Šumavě najdete  zde .

Pro více informací klikněte na titulní stranu níže uvedeného prospektu.

  Trans Bayerwald                Zážitky z měst východního Bavorska                Vaše rodinná dovolená v Bavorském lese

Bavorský les je znám svou kulturní krajinou – všude se setkáváme se svědky minulosti, zajímavými přírodnímy  a kulturními památkami, mocnými hrady a zámky nebo starými a úctyhodnými kostely a kaplemi. Různá muzea navíc přibližují návštěvníkům zdejší historii.

Poznejte i Vy Šumavu i z té „druhé“ strany, poznejte Bavorský les, přijeďte do Mitterfirmiansreutu !!

Poznejte i Vy Šumavu i z té „druhé“ strany, poznejte Bavorský les, přijeďte do Mitterfirmiansreutu !!

             Ceník             Kalendář obsazenosti             Rezervace ubytování on-line             Rezervační formulář                                               Ceník                                  Kalendář obsazenosti                        Rezervace on-line                        Rezervační formulář

Pro více informací klikněte na titulní stranu níže uvedeného prospektu.

  Bayerischer Wald                Unser wilder Wald                Motorrad Strassen im Bayerischer wald

Aquapark Karoli – letní koupaliště – letní potěšení pro každý věk

Dopřejte si tu legraci a sklouzněte se po široké skluzavce do solárně vyhřívaného plaveckého bazénu, který má olympijské parametry. Můžete si také zadovádět v teplém zážitkovém bazénu s vodopádem a proudy.

Na vaše nejmenší čeká dětský bazén a dětské hřiště, na vás a vaše větší potomky dvě beachvolejbalová hřiště a adrenalinová vodní skluzavka o délce 106 metrů. Pro návštěvníky je také bezplatně k dispozici připojení WLAN.

Kulinářské pochoutky jsou pro vás připraveny v gastronomické části areálu.

Letní koupaliště je otevřené od poloviny května do poloviny září, vždy od pondělí do neděle v době 10.00 – 20.00 hod, pouze při příznivém počasí. Vstupenky na koupaliště platí při doplatku také do krytého bazénu.