Apartmány Na Zlaté stezce ***
to je ubytování v nadmořské výšce 940 m
Ať je léto nebo zima, ve Žlebech je vždycky prima !

Vítejte na Šumavě

Zelené srdce Evropy. Tak se nazývá jeden z největších lesních porostů ve střední Evropě, Šumava. Rozlehlé náhorní planiny, rašeliniště, ledovcová jezera, hluboké lesy, divoké bystřiny, ale také lidová architektura, kapličky, Boží muka, Schwarzenberský kanál, to vše je třeba chránit. A uvědomovali si to již naši pradědové, když před sto lety v roce 1911 podali první žádost o vyhlášení národního parku na Šumavě. Až v roce 1991 se stala Šumava se svými 680 kmnejvětším národním parkem v ČR.

Šumava jako typická lesní oblast středohorského charakteru je dodnes domovem původní středoevropské lesní zvěře. V lesích Šumavy se volně pohybuj losi a rysi, kteří byli do volné přírody vráceni v 80. letech. V potocích žije populace raka říčního. Na rašeliništích se vyskytuje vzácný tetřívek, v horských oblastech mohou i běžní návštěvníci zaslechnout tokání tetřeva a na otevřených mokřadech mohou pozorovat jeřábka lesního.

Šumava ale není jen přírodním rájem vhodným jen pro milovníky aktivní dovolené, ale  je místem, kde mohou krásy přírody poznávat opravdu všichni. Trasy pro pěší turistiku jsou doplněny i o trasy pro vozíčkáře a pro maminky s kočárky. Rozsáhlá síť cyklotras láká pak na Šumavu každoročně tisíce turistů stejně tak, jako stále populárnější vodácký sport. Horní tok Vltavy, Otava a Vydra jsou splavné od jara do podzimu a sjet je může opravdu každý, kdo si půjčí loď. Lipno pak nabízí celoroční koupaní ať už v přehradě nebo v aquaparku. Šumava díky vysoké nadmořské výšce má ideální podmínky pro zimní sporty. Většina běžeckých tratí je v poloze nad 1000. Běžecké stopy se upravují od poloviny prosince do konce března.  Milovníci sjezdového lyžování jistě ocení vysokou kvalitu služeb, které poskytují ski areály Zadov, Špičák a další.

Výlety ze Stožce            Výlety do blízlého okolí Stožce           Výlety ze Soumarského Mostu            Výlety ze Strážného

Pro více informací klikněte na titulní stranu uvedeného prospektu.

Výlety na Boubín            Výlety z Nové Pece           Výlety za zvířaty            Výlety za historií

Od středověku spojovala Čechy s Podunajím historická Zlatá stezka, která dostala jméo podle bohatství, jež přinášela. Systém tras se ustálil v podobě tří hlavních větví: prachatické, vimperské a kašperskohorské. Vydejte se i dnes po stopách těchto historických stezek a seznamte se s jedinečnou přírodou a unikátními pamětihodnostmi "Zelené střechy Evropy". Sledujte nově vyznačené turistické trasy o celkové délce 631 km, které vznikly v rámci projektu Interreg a navazují na stejnojmennou síť ve výchoním Bavorsku (Goldsteig), s níž jsou propojeny třinácti přeshraničními cestami. Putujte Jihočeským a Plzeňským krajem po trasách, které vedou poznačených stezkách Klubu českých turistů a jsou vybaveny logem stezky, informačními tabulemi a odpočinkovými místy. Využijte také internetové stránky www.zlatoustezkou.cz, kde najdete popis všech tras a zajímavostí Zlaté stezky.